Sonbahar neredeyse geldi ve daha serin hava yaklaşıyor. Artık toplanma dönemine girdiğimize göre, yemek odası alanınızı renklendirmek için daha iyi bir zaman olabilir mi? İster küçük bir aile yemeği yiyor olun, ister daha büyük bir toplantıya ev sahipliği yapıyor olun, evinizde eğlenmek için bir alana sahip olmak bu deneyimi geliştirecektir.

Yemek odanızı arkadaşlarınızı ve ailenizi eğlendirmek için hazırlamak için bu ipuçlarına göz atın.

Açık Kat Planı Düşünün

Açık kat planları, bir evdeki en popüler düzenlerden biri haline geldi. Açık bir yemek salonuna sahip olmak, konuklarınızı ağırlamayı ve ağırlamayı ilgili tüm taraflar için daha keyifli bir deneyim haline getirecektir. Bu düzen, ev içindeki gereksiz koridorlardan ve kapılardan ayırmayı ortadan kaldırdığı için, mekanınız boyunca herkesin sürekli bir konuşma akışına sahip olmasını sağlar. Misafirleriniz arasında artan sosyal etkileşimin yanı sıra, genel olarak açık bir yemek odasına sahip olmak size, konuklarınıza ve mobilyalarınıza daha fazla alan sağlar. Bu kat planı konsepti, evinizdeki alanı en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

Aydınlatmanızı İyileştirin

Bir toplantıya ev sahipliği yaparken, evinizdeki aydınlatma siz ve misafirleriniz için atmosferi yaratabilir veya bozabilir. Yemek odanıza hangi aydınlatma armatürünün uyacağını seçerken, birçok seçeneğiniz olacaktır; iddialı bir avizeden daha modern bir sarkıt lambaya kadar her şey. Popüler bir seçenek, size ampullerin parlaklığını kontrol etme ve duruma göre odanın ruh halini ve ambiyansını ayarlama özgürlüğü verecek bir dimmer anahtarı takmaktır. Aydınlatma armatürünüz, tutarlı kullanım nedeniyle hasar görmeye meyilli olabilir ve bu özelliğin bakımının zaman içinde pahalı hale gelmesine neden olabilir. Bu satın alma işlemini yaparken bir ev garantisinin zihninizi nasıl kolaylaştıracağını öğrenmeyi düşünün. Ev garantisiyle, cebinizden çıkan ekstra onarım maliyetleri konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.