Muhtemelen evinize bakma ve artık iç mekanından memnun olmama hissini yaşamışsınızdır. Yazı kendin yap projeleri yaparak geçirmiş veya geçen yılki boya seçiminin artık mükemmel renk olmadığına karar vermiş olsanız da, evinizi yenilemek, alanınıza yeni bir soluk getirmenin ve yeniden satış değerini artırmanın harika bir yoludur. Peki ya bütçeniz Pinterest’ten ilham alan hayalleriniz kadar büyük değilse? Merak etme! Bankayı bozmadan evinizi güncellemek mümkün. Evinize yeniden aşık olmak için bu ipuçlarına göz atın.

Bütçenizi Belirleyin

Ev yenilemeye yönelik ilk adım, proje için bütçenizi belirlemektir. Yeni tezgah ve dolap renkleri seçmekle meşgulken fazla harcama yapmak kolaydır, bu nedenle önceden planlama burada çok önemlidir. Hangi odaları güncellemek istediğinizi ve bunları nasıl güncellemek istediğinizi listeleyerek başlayın. Bu size maliyet tahminleri için bir yol haritası verecektir.

Ardından, hane gelirinize ve giderlerinize bir göz atın. Bu projelere makul olarak ne katkıda bulunabilirsiniz? Hayalinizdeki yenilemenin beklenenden daha maliyetli olacağını fark ederseniz, mevcut borcu nerede kesebileceğinizi veya ödeyebileceğinizi görmek için aylık giderlerinizi kontrol edin. Mevcut borç ödemelerinden veya gereksiz maliyetlerden biraz daha fazla para kazanmak, bütçenizin ihtiyaç duyduğu destek olabilir.